+
Vždy je léčba nutná, aby nedošlo k postupné ztrátě zubů. Dědičná zátěž je u většiny případù minimální.
+
Krvácení dásní je jasným příznakem zánětu. Je nutno navštívit zubního lékaře a určit o jaký stupeň postižení parodontu jde. Následně pak zvolit vhodnou léčbu.
+
Zápach z úst může být způsoben patologickým procesem v ústech, zažívacím nebo dýchacím traktu. Vzhledem k tomu, že je tato situace spojena s rozestupem zubů, jedná se pravděpodobně o pokročilou parodontitidu a je nutná odborná léčba.
+
Zubní krčky se mohou obnažovat v rámci zánětlivého (parodontitidy) nebo nezánětlivého (atrofie parodontu) onemocnění parodontu. Jasnou příčinu lze určit po vyšetření specializovaným lékařem. Dle příčiny je pak možno stanovit adekvátní léčbu.
+
Ano, ale je nutné důkladné vyšetření s určením stupně parodontitidy, léčba tohoto onemocnění a pak případná implantace. Prognóza implantátù je stejně tak jako prognóza zubů spjata s úrovní hygieny dutiny ústní.
+
V první fázi dojde k zavedení titanového šroubu do čelistní kosti. Následuje individuálně určené období vhojování (závisí na typu implantátu, kvalitě kost a dalších faktorech). V druhé fázi se pak na implantát našroubuje tzv. pilíř a na něj se upevní keramická korunka.
+
Ne, ošetření se provádí v lokální anestezii a pooperační bolestivost je minimální.
+
Ano, ale kouření samozřejmě snižuje úspěšnost vhojení implantátu.
+
Ano, ale dle typu onemocnění (IDDM, NIDDM), jeho závažnosti a dlouhodobé hladině glykémie je ovlivněna úspěšnost vhojení implantátu.